range-maxillary

Premiile acordate la concursul de machete „Muzeul de Știinţele Naturii în imaginaţia copiilor”

Muzeul Bucovinei a organizat în perioada de 15 - 30 octombrie 2017, la Muzeul de Ştiinţele Naturii, expoziţia temporară cu machetele realizate în cadrul proiectului educațional MUZEUL DE ŞTIINŢELE NATURII ÎN IMAGINAŢIA COPIILOR, tema – PĂDURILE BUCOVINEI.

Pe parcursul a şapte zile - între 15 şi 22 octombrie 2017, aproximativ 430 de vizitatori au vizitat expoziţia şi au votat cele mai bine realizate machete. Au intrat în concurs 24 de machete realizate de elevi din 24 de clase de la: Școala Gimnazială Nr. 8 - Suceava, Școala Gimnazială Nr.1 - Suceava, Școala Gimnazială Nr.9 „Ion Creangă”- Suceava, Școala Generală Nr. 3 - Suceava, Școala Gimnazială Verești, Liceul Tehnologic „Tomșa Vodă” - Solca , Liceul Tehnologic Special – Bivolărie, Școala Specială „Sf. Stelian” – Rădăuți şi Şcoala Gimnazială Dărmăneşti. Prezenţa claselor de elevi de la şcolile speciale din județul Suceava este un fapt inedit pentru proiectele educaţionale de acest gen, ceea ce determină muzeul să organizeze, în continuare, diferite proiecte educaţionale gândite astfel încât să poată participa toate categoriile de preşcolari şi elevi.

Premiile au fost acordate astfel: un premiu de excelenţă al publicului pentru macheta cea mai apreciată de public şi care a întrunit cel mai mare număr de voturi din partea acestuia, patru premii ale publicului pentru următoarele machete imediat clasate în preferinţele publicului şi şapte premii ale juriului, după cum urmează:

PREMIUL DE EXCELENŢĂ AL PUBLICULUI - Școala Gimnazială Nr.9„Ion Creangă”, Suceava, cl. a III-a

PREMIUL PUBLICULUI - Școala Gimnazială Nr. 8, Suceava, cl. a V-a B, cl. a III-a A, Heciu Luca şi Ioana

PREMIUL PUBLICULUI - Școala Gimnazială, Verești, cl. a IV-a

PREMIUL PUBLICULUI - Liceul Tehnologic „Tomșa Vodă”,Solca, a VII-a A, cl. a VIII-a

PREMIUL PUBLICULUI - Școala Gimnazială Specială „Sf. Stelian”, Rădăuţi, cl. a V-a

PREMIUL SPECIAL JURIU - Liceul Tehnologic Special, Bivolărie, cl. I

PREMIUL SPECIAL JURIU - Liceul Tehnologic Special, Bivolărie, cl. a II-a

PREMIUL SPECIAL JURIU - Școala Gimnazială Specială „Sf. Stelian”, Rădăuți, cl. a IV-a

PREMIUL SPECIAL JURIU - Școala Gimnazială Dărmănești, Irimia Andrei Cozmin

PREMIUL SPECIAL JURIU - Școala Gimnazială Specială „Sf. Stelian”, Rădăuți, cl. a VIa

PREMIUL SPECIAL JURIU - Liceul Tehnologic Special, Bivolărie, cl. a III-a

PREMIUL SPECIAL JURIU - Liceul Tehnologic Special, Bivolărie, cl. a IV-a

PREMIUL SPECIAL JURIU - Școala Generală Nr. 3, Suceava, cl. a II-a E

Premiile, constând în rucsacuri de şcoală, rechizite, cărţi, sunt oferite cu sprijinul sponsorilor. Pentru toţi participanţii organizatorul a pregătit diplome de participare şi alte surprize.

Premiile acordate la concursul de machete „Muzeul de Știinţele Naturii în imaginaţia copiilor”

Imagini
Premiile acordate la concursul de machete „Muzeul de Știinţele Naturii în imaginaţia copiilor”
Impresii, ganduri ...

Premiere
  • The Broken Hearts Gallery

    The Broken Hearts Gallery

    Gen: Comedie, Dragoste
    Program cinematografe
    • The Broken Hearts Gallery
      Cinema City Suceava: 14:30 17:10 19:40 22:20
    • Ava
      Cinema City Suceava: 14:00 16:30 19:00 21:30
    • Trolls World Tour
      Cinema City Suceava: 13:20(3D, ro) 14:10(3D, ro) 15:50(ro) 16:30(3D, ro) 18:10(3D, ro) 18:50(3D, ro)
    • Honest Thief
      Cinema City Suceava: 15:00 17:30 20:00 22:30
    • Made in Italy
      Cinema City Suceava: 21:10
    • Animal Crackers
      Cinema City Suceava: 14:50(ro) 17:20(ro)
    • The War with Grandpa
      Cinema City Suceava: 14:10 16:40 19:10 21:40
    • Mulan
      Cinema City Suceava: 13:40(3D, ro) 16:40(3D, ro) 19:30(3D) 22:15(3D)
    • Tenet
      Cinema City Suceava: 20:10 20:50
    • The Broken Hearts Gallery
      Cinema City Suceava: 14:30 17:10 19:40 22:20
    • Ava
      Cinema City Suceava: 14:00 16:30 19:00 21:30
    • Trolls World Tour
      Cinema City Suceava: 13:20(3D, ro) 14:10(3D, ro) 15:50(ro) 16:30(3D, ro) 18:10(3D, ro) 18:50(3D, ro)
    • Honest Thief
      Cinema City Suceava: 15:00 17:30 20:00 22:30
    • Made in Italy
      Cinema City Suceava: 21:10
    • Animal Crackers
      Cinema City Suceava: 14:50(ro) 17:20(ro)
    • The War with Grandpa
      Cinema City Suceava: 14:10 16:40 19:10 21:40
    • Mulan
      Cinema City Suceava: 13:40(3D, ro) 16:40(3D, ro) 19:30(3D) 22:15(3D)
    • Tenet
      Cinema City Suceava: 20:10 20:50
    In Curand
    • Greenland
      06.11.2020

      Greenland

      Gen: Actiune, Thriller
    • No Time to Die
      20.11.2020

      No Time to Die

      Gen: Actiune, Thriller, Aventura, Mister
    • Top Gun: Maverick
      23.12.2020

      Top Gun: Maverick

      Gen: Actiune, Drama