range-maxillary

Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a

Muzeul Bucovinei anunţă premiile acordate cu prilejul deschiderii expoziţiei Atelierelor de Artă "Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare, ediţia a VI-a. Dintre cei 95 de copii participanţi în cadrul celor 4 ateliere de artă 59 au primit premii si mentiuni şi 64 au primit diplome de participare. . Numărul total al locurilor ocupate la cele 4 ateliere a fost 123,deoarece o parte din cei înscrişi au participat la mai mult de un atelier. Lucrările realizate de micii artişti au fost jurizate de o comisie formată din: prof. Camelia Rusu-Sadovei, prof. Iulian Asimionesei şi muzeograf Susana Cosovan, şefa Biroului Artă.

Lucrările sunt expuse până pe data de 10 octombrie în sala de expoziţie Parter a Muzeului de Istorie din Suceava. Expoziţia atelierelor cuprinde 32 de desene în culori de apă, 33 linogravuri, 7 desene în creion (cele mai bune dintre cele executate de copii), 29 de marionete şi 63 de măşti din lut (altorelief) şi busturi/cap modelate din lut (ronde-bosse).

Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a

"Participanţii care nu au fost prezenţi la vernisaj sunt rugati să se prezinte la sediul muzeului pentru a-şi ridica diplomele, premiile sau diplomele de participare. La demontarea expoziţiei lucrările vor fi restituite micilor artişti.

Copii, părinţi, bunici şi prieteni ai muzeului, vă aşteptăm, cu drag, să vizitaţi această expoziţie plină de lumină şi culoare!" , transmit organizatorii.

Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a

Premiile acordate, în cadrul expoziţiei Atelierelor de artă "Din secretele maeştrilor lumină şi culoare" 2017 organizată de Muzeul Bucovinei, grupate pe ateliere:

Atelier "George Lowendhal -scenograf"

Premiul I

Iwanuşesi Andreea

Iwanuşesi Ştefania

Palade Maya

Turcu Raisa

Gavrilescu Ana

Premiul II

Chihai Laura

Chihai Claudia

Crăciun Letiţia

Premiul III

Mihalache Diana

Menţiune

Ioniţă Ştefan

Blumenfeld Amalia

Mocanu Mărioara

Dejan Maria

Atelier "Sculptura – arta volumelor"

Premiul I

Balan Theodora

Premiul II

Barbărasă Daria

Năstase Amelia Medeea

Premiul III

Guriţă Ioana

Berariu Ana

Telescu Sarra

Menţiune I

Bîrlădeanu Alexandra

Axinte Maria

Bejenariu Maria

Caziuc Matei

Atelier "Alternative plastice"

Premiul I

Olariu Anastasia

Jitariu Maria

Andronic Dragoş

Tărăboanţă Iustin

Premiul II

Păstrăv Andra Melisa

Vrînceanu Iustin

Jitariu Gabriela

Lupu Mălina Ioana

Premiul III

Irimia Ştefan

Balan Dragoş

Filon Litvinchevici Teona

Popa Matei

Menţiune

Păstrăv Anelise Maria

Nesteriuc Bianca

Turcu Raisa

Palade Maya

Atelier "Fantezie în culori "

Premiul I

Cureleţ Daria

Brustureanu Iunia

Gavrilescu Ana

Şendrea Alexandra

Mihalache Anda

Premiul II

Grigorean Iulian

Robu Teodora

Apetrei Magdalena

Premiul III

Sireteanu-Macovei David

Hisem Anastasia

Paulencu Raluca

Panţiru Erica

Lucasevici Elena

Menţiune

Axinte Maria

Axinte Alexandra

Axinte Ana

Şutac Tudor

Doroftei Ştefan

Grămadă Ioan

Moldoveanu Ecaterina

Imagini
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Premiile Atelierelor de Artă „Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare”, ediţia a VI-a
Impresii, ganduri ...

Premiere
  • The Broken Hearts Gallery

    The Broken Hearts Gallery

    Gen: Comedie, Dragoste
    Program cinematografe
    • The Broken Hearts Gallery
      Cinema City Suceava: 11:50 14:30 17:10 19:40 22:20
    • Ava
      Cinema City Suceava: 11:30 14:00 16:30 19:00 21:30
    • Honest Thief
      Cinema City Suceava: 12:20 15:00 17:30 20:00 22:30
    • Made in Italy
      Cinema City Suceava: 21:10
    • The War with Grandpa
      Cinema City Suceava: 11:40 14:10 16:40 19:10 21:40
    • Mulan
      Cinema City Suceava: 11:00(3D, ro) 13:40(3D, ro) 16:40(3D, ro) 19:30(3D) 22:15(3D)
    • Tenet
      Cinema City Suceava: 20:10 20:50
    • Trolls World Tour
      Cinema City Suceava: 11:00(ro) 11:50(3D, ro) 13:20(3D, ro) 14:10(3D, ro) 15:50(ro) 16:30(3D, ro) 18:10(3D, ro) 18:50(3D, ro)
    • Animal Crackers
      Cinema City Suceava: 12:10(ro) 14:50(ro) 17:20(ro)
    • The Broken Hearts Gallery
      Cinema City Suceava: 14:30 17:10 19:40 22:20
    • Ava
      Cinema City Suceava: 14:00 16:30 19:00 21:30
    • Honest Thief
      Cinema City Suceava: 15:00 17:30 20:00 22:30
    • Made in Italy
      Cinema City Suceava: 21:10
    • The War with Grandpa
      Cinema City Suceava: 14:10 16:40 19:10 21:40
    • Mulan
      Cinema City Suceava: 13:40(3D, ro) 16:40(3D, ro) 19:30(3D) 22:15(3D)
    • Tenet
      Cinema City Suceava: 20:10 20:50
    • Trolls World Tour
      Cinema City Suceava: 13:20(3D, ro) 14:10(3D, ro) 15:50(ro) 16:30(3D, ro) 18:10(3D, ro) 18:50(3D, ro)
    • Animal Crackers
      Cinema City Suceava: 14:50(ro) 17:20(ro)
    In Curand
    • Greenland
      06.11.2020

      Greenland

      Gen: Actiune, Thriller
    • No Time to Die
      20.11.2020

      No Time to Die

      Gen: Actiune, Thriller, Aventura, Mister
    • Top Gun: Maverick
      23.12.2020

      Top Gun: Maverick

      Gen: Actiune, Drama