range-maxillary

Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program

Timp de o săptămână, de sâmbătă, 15 iulie până sâmbătă 22 iulie, Zilele Municipiului Fălticeni te așteaptă cu numeroase oportunități de distracție, competiții sportive, evenimente culturale, spectacole artistice și invitați de seamă, în program fiind cuprinse concerte ale unor vedete precum Alessia, Alina Eremia, Loredana Groza & Agurida Band, dar și numeroși interpreți de muzică populară.

Evenimentele sunt organizate de Primaria Municipiului Falticeni, Consiliul Local Falticeni , Muzeul de Arta "Ion Irimescu" și SC Lichiardopol Parc SRL Botoșani.

Zilele Municipiului Falticeni 2017 – Program complet

Sâmbătă,15 iulie
06.00 Iazul Şomuz Concurs de pescuit – Cupa „Nada Florilor”, ediţia a V -a
9,00 Teren zgură „Nada Florilor” Turneu tenis de câmp Old Boys, „Cupa Municipiului Fălticeni”, ediţia IIa
9,00 Stadionul Tineretului Turneu de fotbal copiii, Cupa Zilele Municipiului Fălticeni, Ediţia I
10,00 Baza de Agrement „N. Florilor” Concurs de inot Cupa „Nada Florilor”, ediţia a III -a
12,30 Colegiul „Mihai Băcescu” Festivitate de premiere concurs de pescuit
17,00 Muzeul de Artă „Ion Irimescu” Personalităţi fălticenene în literatură şi artă; concert Nicolae Maxim;

Duminică,16 iulie


9.00 Teren zgură „Nada Florilor” Turneu tenis de câmp pentru copii, „Cupa Municipiului Fălticeni”, ediţia a IV-a
12,00 Stadionul Tineretului Meci de fotbal Old Boys
11,30 Stadionul Tineretului Turneu de fotbal copiii, Cupa Zilele Municipiului Fălticeni, Ediţia I
12,30 Colegiul „Vasile Lovinescu” Festivitate de premiere fotbal Old Boys
17,00 Muzeul de Artă „Ion Irimescu” Lansare carte: „Pelerin în Ţara Sfântă”, ediţia a II, revizuită, „La braţ cu toamna”, autor Alexa Paşcu

Luni, 17 iulie


10,00 Biblioteca Muncipală „Eugen Lovinescu” Medalion comemorativ Eugen Lovinescu – 74 de ani de la moarte şi V.G. Popa 41 de ani de la moarte

Marţi,18 iulie


14,30 Piaţa „Nada Florilor” Muzică ambientală
18,00 Piaţa „Nada Florilor” Spectacol susţinut de solişti vocali şi formaţii locale
19,30 Piaţa „Nada Florilor” Ansamblul Folcloric “Doruleţul”, Ansamblul Folcloric “Stejărelul”,conduse de prof. interpret Maria Tanasă
21,00 Piaţa „Nada Florilor” Concert Alessia
22,00 Piaţa „Nada Florilor” Concert Alina Eremia

Miercuri, 19 iulie


14,30 Piaţa „Nada Florilor” Muzică ambientală
18,00 Piaţa „Nada Florilor” Spectacol susţinut de solişti vocali şi formaţii locale
19,15 Piaţa „Nada Florilor” Finala Concursului Ai si tu talent, editia a III –a
19,45 Piaţa „Nada Florilor” Spectacol susţinut de trupe locale de dans
20,45 Piaţa „Nada Florilor” Scarlet Aura
21,30 Piaţa „Nada Florilor” Premierea olimpicilor, sportivilor, cadrelor didactice şi antrenorilor fălticeneni
22,00 Piaţa „Nada Florilor” Loredana & Agurida Band

Joi 20 iulie


08.00 Biserica „Sf. Ilie” Slujba de Sfântul Ilie
12.00 Str. N Beldiceanu – M. Eminescu – Republicii – Bulevardul Revoluţiei Procesiune religioasă pe traseul Biserica Sf. Ilie – Biserica „Adormirea Maicii Domnului” – Primăria Fălticeni – Catedrala „Invierea Domnului” – Biserica Sf. Ilie
16.00 Biserica “Sf. Ilie” “Nunta de aur” (Biserica Sfântul Ilie)
16.00 Piaţa „Nada Florilor” Festivalul Neamului Românesc „Ştefan cel Mare şi Sfânt” şi Festivalul Internaţional de Folclor „Cântă cucu-n Bucovina”, realizate în parteneriat cu Centrul Cultural European „Dacia” din Chişinău, Republica Moldova
18,00 Piaţa „Nada Florilor” Doina şi Ciprian Petroaie
18,30 Piaţa „Nada Florilor” Grupul Folcloric “Balada”, condus de prof. interpret Maria Tanasă
19,10 Piaţa „Nada Florilor” Alexandru Recolciuc
19,45 Piaţa „Nada Florilor” Alexandru Brădăţan cu orchestra
20,25 Piaţa „Nada Florilor” Laura Lavric
21,00 Piaţa „Nada Florilor” Orchestra de folclor profesionist „Rapsozii Botoşanilor”, dirijor Ciprian Potoroacă, manager Dan Doboş şi soliştii: Elena Mândrescu, Petronela Rusu, Constantin Petrescu, Laura Ştefănescu Potoroacă, Daniela Condurache.
23.00 Piaţa „Nada Florilor” Foc de artificii

Sâmbătă 22 iulie


09.00 Sala de sport „Gabriel Udişteanu” Tenis de masă, Cupa „Zilele Municipiului Fălticeni”, Circuitul AMATUR, ediţia a IX -a

18 – 20 iulie 10,00 – 21,00 Aleea Pietonală Târgul meşterilor populari
18 – 20 iulie 10,00 – 21,00 Aleea Pietonală Târgul de Antichităţi
15 – 21 iulie 10,00 – 24,00 Stadionul „Nada Florilor” Bâlciul anual

Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program

Imagini
Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program
Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program
Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program
Zilele Municipiului Falticeni 2017 - Program
Impresii, ganduri ...

Premiere
  • The Craft: Legacy

    The Craft: Legacy

    Gen: Groaza, Drama, Fantezie
    Program cinematografe